Ismét legyőzte kedvenc ellenfelét a Veszprém kézicsapata

A Bajnokok Ligájában még nem talált fogást soha a Meskov Breszt kézilabdacsapata a Telekom Veszprémen, a fehéroroszok ugyanis ötödik nekifutásra is vereséget szenvedtek a magyar bajnoktól.

A gólokban gazdag első félidőt ugyan a hazaiak kezdték jobban, de hiába vezettek a 6. percben 5-2-re, a Veszprém Manuel Strlek kettő és Dragan Gajic egy góljával gyorsan egyenlítettek, és onnantól kezdve a Veszprém uralta a mérkőzést.

20-17-es félidő után a második felvonásban a 37. és a 40. perc között egy 3-0-s periódust produkáltak a veszprémiek, az ekkor kialakított ötgólos előnyük pedig a hajrára még tovább nőtt (25-32). Az utolsó tíz perc nem hozott érdemi változást, így a bakonyiak magabiztos sikert arattak.

A találkozó legeredményesebb játékosai az egyaránt nyolc gólig jutó Gajic és Petar Nenadic voltak, a hazaiaktól Mikita Vailupau ötször talált be.

Az előző idényben BL-ezüstérmes veszprémiek mérlege a B csoportban ezzel négy győzelem mellett három vereség.