Átgázolt ellenfelén a Győr a Bajnokok Ligájában

Magabiztos, 36-27-es győzelmet aratott a Győri Audi ETO KC a női kézilabda Bajnokok Ligájában. Az már a Sävehof elleni, idegenbeli mérkőzés előtt biztos volt, hogy nemhogy ott lesz a középdöntőben a Győr, de D csoport első helyén fog továbbjutni.

A szombati, svédországi mérkőzés kissé döcögősen indult, az első gólra az ötödik percig kellett várni, a Sävehof szerezte. A Győrt felrázta ez a bekapott találat, gyorsan fordított és ellépett 4-1-re. Bár a hazaiak egy darabig még viszonylag közel tudtak maradni a címvédőhöz, Anne Mette Hansen találata után már tényleg megnyugtató, 19-12-es előnnyel mehetett a szünetre az ETO.

A második félidő legnagyobb kérdése csak annyi volt, hogy mennyivel fog nyerni a magyar csapat, amely a 34. percben már tízzel vezetett (12-22). Állandósult ez a különbség, a Győr győzelme egy pillanatig nem forgott veszélyben (bár védekezésben kissé kiengedtek a játékosok), Danyi Gábor csapata hozta a kötelezőt és 36-27-re nyert.

Az ETO 30 mérkőzés óta veretlen a Bajnokok Ligájában.

Stine Oftedal hét, Estelle Nze Minko hat góllal vette ki a részét a sikerből.