Hosszú Katinka megszerezte pályafutása 300. vk-aranyát

Négy magyar érmet hozott az úszó-világkupa kazanyi állomásának pénteki nyitónapja. A magyarok közül kevesen úsztak döntőben az oroszországi nyitányon, közülük viszont Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna nagyon elverte a mezőnyt 200 pillangón.

Győzelmével Hosszú Katinka megnyerte pályafutása háromszázadik világkupa-aranyát.

Közöttük egyébként mindössze öt tized döntött az Iron Lady javára. A fináléban rajtkőhöz állt Verrasztó Evelyn is, ő a hatodik helyen ért célba.

A férfiak közül Lobanovszkij Maxim alaposan megszorongatta az ezüstérmes Michael Andrew-t 50 méter gyorson: mindössze három századmásodperccel előzte meg az amerikai sprinter. Szintén bronzérmes lett Szabó Szebasztián Andrew mögött, ő 100 méter pillangón szorult az amerikai mögé.