Japán páros okozott kellemetlen meglepetést Baboséknak

Babos Tímea az oldalán Kristina Mladenoviccsal a negyeddöntőben búcsúzott a pekingi tenisztorna női párosversenyétől.

A második helyen kiemelt magyar, francia páros csütörtökön meglepetésre két szettben kikapott a japán Aojama Suko, Sibahara Ena duótól.

A 74 percig tartó meccsen az első játszma a hatodik gémben dőlt el, amikor a japán duó elvette ellenfele adogatását, és ezt az előnyt meg is tartotta a játszma végéig.

A második játszmában Baboséknak megvolt az esélyük az egyenlítésre, a negyedik játékban brékeltek, de mielőtt elhúzhattak volna, a következő játékban nullára vesztették el az adogatásukat. 5:4-es japán vezetésnél a második kiemelt párosnak két bréklabdája is volt, de ezeket sem használták ki, így Aojama és Sibahara jutott az elődöntőbe.

eredmény, páros, negyeddöntő:

Aojama Suko, Sibahara Ena (japán) – Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.) 6:3, 6:4