Kiestek a nagy ászok, szabad az út Babosék előtt

Babos Tímea Kristina Mladenoviccsal bejutott a legjobb nyolc közé a pekingi tenisztorna női párosversenyében, a magyar, francia páros mindössze három játékot engedett az 58 perces mérkőzésen a Peng Suaj, Vang Ja-fan hazai kettősnek.

A végső sikerre is esélyesnek tartott párosok közül már a 2. fordulóban búcsúzott Pekingben az ezen a héten még világelső, idei wimbledoni bajnok cseh Barbora Strycová és a tajvani Hszie Szu-vej, valamint a US Open-győztes belga Elisa Mertens és a fehérorosz Arina Szabalenka.

A világbajnok páros a negyeddöntőben a japán Aojama Suko, Sibahara Ena duóval találkozik.

WTA-torna, Peking, páros

nyolcaddöntő:
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.) – Peng Suaj, Vang Ja-fan (kínai) 6:2, 6:1
Jelena Ostapenko, Dajana Jasztremszka (észt, ukrán) – Barbora Strycová, Hszie Szu-vej (cseh, tajvani, 1.) 6:4, 6:4
Sofia Kenin, Bethanie Mattek-Sands (amerikai) – Elise Mertens, Arina Szabalenka (belga, fehérorosz, 3.) 6:3, 7:6 (7-5)

Kiemelt fotó: Instagram