Húsz perc után engedte ki a kéziféket a női kézicsapat az Eb-selejtezőn

A magyar női kézilabda-válogatott 33-19-re legyőzte Litvániát a jövő decemberi Európa-bajnokság selejtezősorozatának első fordulójában, szerdán Érden.

Rettentő döcögősen indult a játék a mieink számára, de a 18. percben éledezni kezdett a hazai csapat és egy 4-0-ás sorozattal fordítani tudtak és végre kijött a két csapat közötti tudáskülönbség. Janurik Kinga végig remekül védett, a junior világbajnok Klujber Katrin pedig a gólszerzésben nyújtott kimagaslót, így folyamatosan nőtt a magyar előny.

A 39. percben már tízgólossá vált a különbség, a hajrában pedig a nagyon szépen feljavuló védekezésnek hála alig-alig jutott el a litván csapat a kapunkig, összesen hét gólt dobtak a vendégek. A végeredmény 33-19 lett, amely azért is fontos siker, mert már csak idegenbeli meccsei lesznek a magyar válogatottnak 2019-ben: a Japánban sorra kerülő decemberi olimpiai kvalifikációs világbajnokság előtt a Koreai Köztársaságban vesz részt felkészülési tornán.