Negyedóra alatt jött a happy end a sötétedés miatt leállított teniszmeccsen

Balázs Attila negyedóra alatt legyőzte Ilja Marcsenkót a Magyarország-Ukrajna tenisz Davis Kupa-osztályozó hétfőn befejezett ötödik mérkőzésén, ezzel a magyarok 3-2-re nyertek, és bennmaradtak a világcsoportban.

A csata utolsó meccse vasárnap sötétedés miatt a második szettben 5:5-nél félbeszakadt a budapesti Sport 11 központban.

Tenisz-DK: félbeszakadt a magyar-ukrán döntő meccse
Annyira elhúzódott a vasárnapi program, hogy besötétedett és a versenyhelyszínen nem volt megfelelő világítás.

A 17 perces hétfői ráadásban a világranglistán 136. Balázs elvette riválisa adogatását, majd a harmadik meccslabdáját kihasználva győzött 6:4, 7:5-re.

Megvaaaaaaan!!!!Balázs Attila 64 75-re nyert, a magyar válogatott 3-2-re legyőzte Ukrajnát!!!!!!!

Közzétette: Hungarian Tennis – 2019. szeptember 16., hétfő

A DK-osztályozón győztes magyarok így maradnak az elitet felvonultató világcsoportban, és februárban ismét selejtezőt vívhatnak a madridi döntőbe jutásért. A vesztes ukránok egy osztállyal lejjebb, az Euro-afrikai zóna I-es csoportjában kezdik meg a 2020-as évet.