Kétszeri hosszabbítás és Marc Gasol 33 pontja döntött

Spanyolország és Argentína vívja majd a kínai férfi kosárlabda-világbajnokság vasárnapi döntőjét, előbbi válogatott Ausztráliát, utóbbi Franciaországot győzte le.

A spanyolok kétszeri hosszabbítás után nyertek, a 33 pontos Marc Gasol vezette spanyolok másodszor játszhatnak majd az aranyéremért, 2006-ban megnyerték a görögök elleni finálét.

A pénteki elődöntőben az ausztrálok kezében volt a meccs, a negyedik negyedben azonban a spanyolok egyenlítettek. Az első hosszabbítás végén újra az először elődöntős ausztráloknál volt az előny, de a 34 éves NBA-sztár Gasol két büntetője után folytatódott a küzdelem. A második rájátszásban már egyértelműen az ibériaiak voltak a jobbak.

A meccs legeredményesebb játékosa a San Antonio Spurs ausztrál kosarasa, Patty Mills lett 34 ponttal. A két válogatott a 2016-os riói olimpián is kiélezett mérkőzést vívott, akkor a spanyolok 89-88-ra nyertek és megszerezték a harmadik helyet.

Luis Scola 28 pontot dobott és 13 lepattanót szedett (Fotó: Xinhua/Meng Yongmin)

Az ellenfél Argentína lesz, amely 80-66-ra legyőzte Franciaországot. Az összecsapáson a dél-amerikaiak végig kézben tartották az irányítást, a franciák a mérkőzés nagy részében csak megközelíteni tudták őket.

A mérkőzés legeredményesebb játékosaként az argentin Luis Scola 28 pontja mellett 13 lepattanót szerzett. A vesztes franciák a bronzmérkőzésen az ausztrálokkal találkoznak majd, a találkozót szintén vasárnap rendezik.

Az első, 1950-es vb-t az argentinok rendezőként megnyerték, azt követően csak egy érmet szereztek: 2002-ben másodikok voltak. A spanyolok egyetlen érmüket 2006-ban gyűjtötték be: Japánban a dobogó legfelső fokára állhattak fel.

Kosár-vb, elődöntő

Argentína – Franciaország 80-66 (21-18, 18-14, 21-16, 20-18)
Spanyolország – Ausztrália 95-88 (22-21, 10-16, 19-18, 20-16, 9-9, 15-8) – kétszeri hosszabbítás után

Kiemelt fotó: Greg BAKER / AFP