Babos Tímeáék a torontói 2,83 millió dolláros tornán menetelnek

A magyar teniszezőnő ezúttal az észt Anett Kontaveittel az oldalán a Darija Jurak, Maria José Martínez Sánchez horvát, spanyol duónál bizonyult jobbnak a rangos torna csütörtöki középdöntőjében. Babos Tímeáék a 2,83 millió dollár (833 millió forint) összdíjazású torontói keménypályás női tenisztornán egy sima és egy szorosabb játszmában nyertek (6:2, 7:6, rövidítésben 7:3) párosban.

„A csillogás és a sok pénz mögött a tenisz egy kegyetlen világ, taposómalom"
Babos Tímea édesapja mesélt egy kicsit a teniszezőnő életéről, lemondásairól és kritikusairól.

A 30 perces első felvonásban már villámgyorsan 5:1-re elhúzott a magyar észt kettős, amikor az ellenfél két szettlabdáról hozta a saját szerváját. Eztán Babosék 30-ra lezárták az első játszmát. Az addigi formához képest kicsit meglepő módon a második szett elején a horvát-spanyol kettős megrázta magát és 2:0-ás vezetést szerzett. Gyors egyenlítést követően mindkét kettős hozta az adogatását, így a második szettet tie-break döntötte el.

A rövidítésben Babos és Kontaveit remekelt, három fogadópontot nyert, így simán jutott a negyeddöntőbe, ahol a 2. helyen kiemelt Gabriela Dabrowski és Hszü Ji-fan kanadai, kínai páros vár rájuk.

(Kiemelt kép: MTI/EPA/Caroline Blumberg)

ROGERS CUP (2 830 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, 2. FORDULÓ

Babos Tímea, Anett Kontaveit (magyar, észt)-Darija Jurak, Maria José Martínez Sánchez (horvát, spanyol) 6:2, 7:6 (7-3)