Óriási eredmény, Németh Nándor országos csúccsal hatodik a száz gyors döntőjében

Németh Nándor országos csúccsal a hatodik helyen végzett 100 méter gyorson a kvangdzsui világbajnokság úszóversenyeinek ötödik napján, írja az MTI.

A BVSC 19 éves versenyzője az előfutamból a hatodik helyen jutott tovább, 48.36 másodperces ideje mindössze 19 századdal maradt el saját országos csúcsától. Ezen az elődöntőben hét századot tudott faragni, így a hetedik legjobb idővel várta a finálét.

Az 1-es pályáról induló magyar ötven méter után a hetedik helyen fordult, majd 48.10-zel a hatodik helyen csapott célba.

18 év után szerepelt ismét magyar a 100 gyors döntőjében, 2001-ben, Fukuokában Zubor Attila ötödik volt.

Örülök, mert ez most az elejétől a végéig fel volt építve, nyilván a fordulóban van még, ott kicsit elmennek a többiek, de jöttem a végén, nem fogok panaszkodni. Minden paramétert betartottam, amit az edzőm mondott

– nyilatkozta Németh, aki hozzátette, a következő évben még javulhat kicsit, és akkor az olimpián a harmadik-ötödik hely környékére odaérhet.

A 100 gyorsot Caeleb Dressel nyerte meg 46.96-os idővel. Érdekesség, hogy ő az első amerikai Matt Biondi óta, aki megvédte címét a számban. És Biondi jó régen, 1989-ben és 1991-ben duplázott.

A nap híre, hogy Kapás Boglárka 200 pillangón aranyérmet nyert:

Kapás Boglárka szédületes hajrával lett világbajnok
A táv felénél még utolsó volt, ám ekkor begyújtotta a rakétákat és a vizes vébé negyedik magyar aranyát gyűjtötte be az úszónő.

női 4×200 m gyorsváltó:
1. Ausztrália (Ariarne Titmus, Maddison Wilson, Brianna Throssell, Emma McKeon) 7:41.50 perc – világcsúcs
2. Egyesült Államok (Simone Manuel, Katie Ledecky, Melanie Margalis, Katie McLaughlin) 7:41.87