Varga Dénes törött ujjal is védhetetlen bombagólt dob

A magyar férfi vízilabda-válogatott elődöntőt játszhat a vizes világbajnokságon, miután a negyeddöntőben nagy csatában, 10-9-re legyőzte Ausztráliát. Hogy mennyire szoros volt a mérkőzés, ahhoz bőven elég adalék, hogy a győztes találatot Vámos Márton négy másodperccel a rendes játékidő vége előtt dobta, amikor lélekben talán már mindenki az ötösökre készült.

A magyar csapat rendesen megszenvedett, az első félidőben volt, amikor két góllal is vezettek az ausztrálok (4-6). Innen sikerült fordítani és a higgadtságot a csapatkapitány, Varga Dénes visszatérése hozta el, aki egy emlékezetesen nagy bombagóllal jelezte: lehet rá számítani.

Aki esetleg nem tudná, Varga még a csoportkör nyitányán, az Új-Zéland elleni mérkőzésen sérült meg, a lövő kezén tört el a kisujja. Ha csak a fenti videót látnánk, nem hinnénk el, ha valaki azt mondaná, sérült a magyar klasszis.

Nyitókép: MTI/Kovács Tamás