Történelmet írt Novak Djokovic Wimbledonban

Novak Djokovic 71 év után az első teniszező a wimbledoni bajnokságon, aki meccslabdákat hárítva nyert döntőt.

Djokovic nyerte minden idők legnagyobb wimbledoni döntőjét
Federernek fájni fog ez a vereség, két meccslabdája is volt. 5 órán át gyűrték egymást a felek.

A világelső szerb játékos úgy védte meg a címét, hogy a fináléban 7:6 (7-5), 1:6, 7:6 (7-4), 4:6, 13:12 (7-3)-re verte a svájci Roger Federert, akinek az ötödik szettben két meccslabdája is volt.

Ezt megelőzően legutóbb 1948-ban fordult elő hasonló Wimbledonban, akkor az amerikai Robert Falkenburg 7:5, 0:6, 6:2, 3:6, 7:5-re győzte le az ausztrál John Bromwichot, és a sikerhez vezető úton három mérkőzéslabdát is hárítania kellett.

Mentális szempontból ez volt pályafutásom legkeményebb összecsapása

– kommentálta a történteket a 32 éves Djokovic.

A fináléban egyes mérkőzésen először alkalmazták az új szabályt, amely szerint a döntő szettben 12:12 után rövidítés következik.

Kiemelt fotó: Shi Tang/Getty Images