A végén sikerült csak lelépni Japánt a világligában

A magyar férfi vízilabda-válogatott csütörtökön 13–9-re legyőzte Japánt a világliga szuperdöntőjének utolsó csoportkörében.

Fordulatos volt a meccs első szakasza, mert bár a magyarok duplázni tudtak, az ázsiai csapat egalizált, végül 3-3-mal zárult az első negyed. Gyors gólváltások jellemezték a második felvonást is, nagyon egymás mellett haladtak a felek, félidőben is 6-6 volt az állás.

Térfélcsere után aztán megjött a várva várt áttörés, két góllal elléptek a mieink és bár a negyed végére csak egy találat maradt a különbség, ezúttal előnyről folytathatta a meccset a magyar csapat. Az utolsó játékrészben Német Toni duplázott, az elfáradó japánok erejéből pedig csak egy gólra futotta, így aztán négygólos siker lett az utolsó csoportmeccsből.

Győzelmével második helyen zárta az A csoportot Magyarország, vagyis minden bizonnyal pénteken a B csoport harmadikjával, találkozik majd a negyeddöntőben – ez alighanem Ausztrália lesz.