Szakírók szerint történelmet írhat a Telekom Veszprém

handball-planet.com portál érdekes kísérletre szánta el magát és 17 kézilabdára szakosodott újságírót kért arra, tippeljék meg a Bajnokok Ligája négyes döntőjének végeredményét.

Az európai és dél-amerikai szakírók szerint a Telekom Veszprém végre története során először elhódítja majd a serleget.

Hajszállal ugyan, de nyert a magyar csapat, a megkérdezettek közül tizenöten Veszprém-Barcelona döntőt várnak. Csak egyetlen ember hagyta ki a bakonyiakat a fináléból, igaz szerinte a negyedik hely marad David Davis csapatának. Összesen tizenegyen számítanak arra, hogy vasárnap történelmet ír a magyar bajnok.

Kézidöntő: egy év szünet után újra bajnok a Veszprém
A Veszprém októberben még nagyon mélyen volt, aztán az új, spanyol edző, David Davis összekapta a társaságot. Ennek eredményeképp idén kupát ugyan nem nyertek, de vasárnap este visszaszerezték a magyar trónt.

Ami a többieket illeti, a leggyakoribb eredmény a Barca elveszített döntőke után a Kielce bronzérme, ebből adódóan pedig a Vardar negyedik helye. Reméljük, igazuk lesz.

A Final Four elődöntőit szombaton játsszák majd, a Veszprém 15:15-től lép majd pályára a lengyel Kielce ellen. Története során háromszor jutott döntőbe a magyar csapat (2002, 2015, 2016), de mindhárom alkalommal vereséget szenvedett.

A 17 szakíró tippjei szerinti végeredmény

1. Telekom Veszprem – 60 (4 4 4 3 4 4 4 1 4 4 3 4 4 4 3 3 3)
2. FC Barcelona – 56 (3 3 3 4 3 3 3 4 3 3 4 2 3 3 4 4 4)
3. PGE Vive Kielce – 28 (2 2 1 2 2 1 2 3 2 2 1 1 2 1 2 1 1)
4. RK Vardar – 26 (1 1 2 1 1 2 1 2 1 1 2 3 1 2 1 2 2)

Zárójelben a 17 tipp, minél magasabb helyezés párosul egy csapat mellé, annál magasabb a szám.

Kiemelt kép: MTI/Ujvári Sándor