Sport lineup

Torontóban a szurkolók megőrültek a történelmi sikertől

A Toronto Raptors történetében először bejutott az NBA nagydöntőjébe, miután szombaton sorozatban negyedszerre is legyőzte az alapszakaszgyőztes Milwaukee Bucks csapatát a keleti főcsoportdöntőben. Pedig a mérkőzés úgy indult, hogy minden bizonnyal szükség lesz a hetedik összecsapásra is, lévén a Bucksnak 14 pontos előnye is volt a harmadik etap vége előtt, de még a negyedik elején is őrizte magabiztos előnyét.

Hány tengerparton kamu napszemüveget áruló migránsnak teljesül minden vágya? Egynek már biztosan!
Sepoliából Milwaukeeba. Így lett egy éhező bevándorlóból az NBA legsokoldalúbb szupertsztárja.

Ekkor viszont ki tudja mi történt, megállt a Milwaukee támadógépezet, az éhező görög bevándorlóból lett NBA-sztárGiannis Antetokounmpo elvesztette a fonalat (21 pontot dobott úgy, hogy a negyedikben nem sokat tett ehhez hozzá) és a Mike Budenholzer által vezetett edzői stáb sem talált megoldást a gát feloldására. Így aztán a Raptors köszönte, megordította a meccset és ha csak hat ponttal, de behúzta a 6. főcsoportdöntő-mérkőzést és bejutott a nagydöntőbe.

Torontóban a szurkolók megőrültek a történelmi sikertől, elárasztották az utcákat és egész éjjel ment az ünneplés. Érthető.

(Kiemelt képen:  A torontói Kawhi Leonard magasra emeli az Keleti Főcsoport győzelméért járó kupát. Photo: AFP)

NBA, Keleti főcsoport, döntő, 6. mérkőzés, eredmény:

Toronto Raptors–Milwaukee Bucks 100–94 (18–31, 25–19, 28–26, 29–18)

A Raptors legjobb dobói: Leonard 27/3, Siakam 18/3, Lowry 17/9
A Bucks legjobb dobói: Antetokunbo 21/6, B. Lopez 18, Middleton 14/12

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–2 a Toronto Raptorsjavára.