Elfogytak a jelzők, Márquez a Francia Nagydíjat is megnyerte

A címvédő spanyol Marc Márquez a pole-ból indulva nyerte meg a gyorsaságimotoros-világbajnokság elitkategóriája, a MotoGP vasárnapi versenyét a Francia Nagydíjon. Az ötszörös vb-győztes spanyol, aki legutóbb, Spanyolországban is győzött, a rajtnál és az első körökben nagyot csatázott Jack Millerrel, az ausztrál meg is előzte őt rövid ideig, de aztán Márquez visszavette a vezetést, majd magabiztos előnyt kidolgozva ért be elsőként a célba.

A futam elején még ilyen izgalmas volt az élboly:

Andrea Dovizioso elég nagy versenyt futott Le Mans-ban: az olasz a rajtnál a hetedik helyre esett vissza, ám végül behozta második helyen a Ducatit, amivel az összetettben is előlépett a második helyre. Danilo Petrucci lett a harmadik, míg Miller lecsúszott a dobogóról, negyedikként ért célba, Valentino Rossi pedig az ötödik lett.

Márquez az idény ötödik futamán a harmadik sikerét aratta, már nyolc ponttal vezet az összetettben. Alex Rins a hétvége egyik nagy vesztese, ugyanis csak a tizedik lett, így a második Dovizioso mögött is 13 pont a hátránya.

A Moto2-ben Marc Márquez 23 éves öccse, Alex győzött.