Az autó kibabrált a peches Michelisszel

A hollandiai Zandvoort a hét első felében azért került be a hírekbe, mert a pálya hosszú évek után jövőre ismét Forma-1-es versenynek ad majd otthont.

On 3 November 2018 in Zandvoort, Netherlands. Reports from the Dutch media claim that Formula One Management has made an offer to Zandvoort to put the Netherlands back on the F1 calendar as soon as 2020. (Photo by Robin Utrecht/NurPhoto via Getty Images)
35 év után tér vissza a legendás helyszín a Forma-1-be
Zandvoortban először 1952-ben rendeztek versenyt.

A hétvégén a WTRC-sorozat versenyzői vették birtokba a pályát, köztük Michelisz Norberttel és Tassi Attilával. Michelisz az időmérőn a 13. helyen zárt, de Daniel Haglöf öt rajthelyes büntetést kapott, így a magyar pilóta egy helyet nyert.

Michelisz a rajt után meg tudta őrizni a 12. helyet, de a második körben lelassult az autója, a harmadikban pedig megelőzte az őt folyamatosan támadó Esteban Guerrieri.

Michelisz az ötödik körben defektre gyanakodva végül kiment a boxba, a kerékcsere után már esélye sem volt arra, hogy felzárkózzon, és végül a boxban fejezte be a versenyt. Tassi 18. lett.

A győzelmet a svéd Thed Björk szerezte meg a francia Yvan Muller és a spanyol Mikel Azcona előtt. A pontversenyben Guerrieri áll az élen 127 ponttal, Michelisz a negyedik 102-vel, Tassi a 25. 16-tal.

Folytatás vasárnap előbb az időmérővel (8.00), majd a második (13.15), illetve harmadik futammal (16.35).