Az autó kibabrált a peches Michelisszel

A hollandiai Zandvoort a hét első felében azért került be a hírekbe, mert a pálya hosszú évek után jövőre ismét Forma-1-es versenynek ad majd otthont.

35 év után tér vissza a legendás helyszín a Forma-1-be
Zandvoortban először 1952-ben rendeztek versenyt.

A hétvégén a WTRC-sorozat versenyzői vették birtokba a pályát, köztük Michelisz Norberttel és Tassi Attilával. Michelisz az időmérőn a 13. helyen zárt, de Daniel Haglöf öt rajthelyes büntetést kapott, így a magyar pilóta egy helyet nyert.

Michelisz a rajt után meg tudta őrizni a 12. helyet, de a második körben lelassult az autója, a harmadikban pedig megelőzte az őt folyamatosan támadó Esteban Guerrieri.

Michelisz az ötödik körben defektre gyanakodva végül kiment a boxba, a kerékcsere után már esélye sem volt arra, hogy felzárkózzon, és végül a boxban fejezte be a versenyt. Tassi 18. lett.

A győzelmet a svéd Thed Björk szerezte meg a francia Yvan Muller és a spanyol Mikel Azcona előtt. A pontversenyben Guerrieri áll az élen 127 ponttal, Michelisz a negyedik 102-vel, Tassi a 25. 16-tal.

Folytatás vasárnap előbb az időmérővel (8.00), majd a második (13.15), illetve harmadik futammal (16.35).