Megszületett a Siófok első nemzetközi kupagyőzelme, behúzta az EHF Kupát

A Siófok nyerte a női kézilabda EHF Kupát, miután végig vezetve, biztosan győzött a dán Esbjerg ellen. Mivel a döntő első mérkőzésén 21–21-es végeredmény született, így összesítésben öt góllal nyerte a finálét a magyar csapat.

Ez a Siófok első nemzetközi kupagyőzelmét szerezte.

A magyarok alaposan belehúztak a meccs elején, előbb a védekezésük állt össze, majd fokozatosan a támadások is egyre hatékonyabbá váltak. Szünetre 14–10-es előnyt harcolt ki a Siófok, ami már nagyon jó alapot szolgáltatott a továbbiakhoz.

Fordulás után görcsössé váltak a narancsmezesek, ezért a 38. percben 16–14-re olvadt az előny. Estelle Nze Minko viszont igazi vezére volt a csapatnak. A francia mellett Andrea Kobetic is remekelt, az utolsó 10-15 percben már nem volt kérdés, kié lesz a kupa.

A Siófok 26–21-re nyert, ezzel története legnagyobb sikerét arattta.