Hogy mennyi? Federer 1200. meccsét nyerte meg

A negyedik helyen kiemelt svájci Roger Federer három szettben legyőzte a 15. helyen rangsorolt francia Gaël Monfilst a madridi salakpályás tenisztorna férfi versenyének nyolcaddöntőjében.

A volt világelső nullára nyerte az első szettet, de a második körben szerdán Fucsovics Mártont búcsúztató Monfils egyenlített, majd a harmadik játszmában előbb 4:1-es előnyre tett szert, a folytatásban pedig két meccslabdája is volt. Végül aztán a rövidítés döntött, amelyben a svájci teniszező 3-0-ra elhúzott, és harmadik mérkőzéslabdájával megnyerte a 2 óra 1 percig tartó összecsapást.

Federer pályafutása 1200. győzelmét aratta, az Open Era 1968-as bevezetése óta ő a második, akinek eljutott ebbe a magasságba.

A listavezető egyelőre Jimmy Connors, aki 1274 meccs után fogadhatta az ellenfél gratulációját, az amerikai klasszis az, aki a tornagyőzelmek tekintetében is megelőzi Federert, aki nyolccal van elmaradva tőle (101-109).

Federer negyeddöntős ellenfele az ötödik helyen kiemelt osztrák Dominic Thiem lesz.