Roger Federer álomtenisszel tért vissza a salakra

Három év után szünet után indul ismét salakpályás tenisztornán Roger Federer, aki Madridban, a férfiak 6,5 millió euró (2 milliárd forint) összdíjazású versenyének második körében kezdett.

De hogy!

A svájci klasszis Richard Gasquet-val játszott, és ugyan a francia top40-es játékos a világranglistán, ezen az estén esélye sem volt. Federer lehengerlő és látványos tenisszel mindössze 54 perc alatt nyert 6:2, 6:3-ra. Ilyen hihetetlen ütései voltak a svájcinak:

Ezen a borításon nőttem fel, úgyhogy otthonosan éreztem magam. Richardban szerintem még benne volt a tegnapi meccs, de jó volt újra látni őt játszani, miután annyi hónapot kihagyott sérülés miatt. Azt hiszem, mindkettőnknek különleges volt ez a madridi mérkőzés

nyilatkozta a 37 éves Federer.

A karrierje során eddig 101 ATP-tornát megnyert svájci 2016 májusában játszott legutóbb salakon, azóta mindig kihagyta a szezon ezen részét, hogy kipihent és tökéletesen felkészült legyen a füves versenyekre, de most januárban úgy döntött, az európai salakos idényben pályára lép.

Federer a harmadik körben akár Fucsovics Mártonnal is összekerülhet, igaz, ehhez a magyar játékosnak még át kéne verekednie magát Gael Monfilson.

Fucsovics elég komoly skalpot gyűjtött be Madridban
Pocsékul indult a meccs, de győzelem lett a vége.

Az utolsó viadalán induló spanyol David Ferrer első fordulós meccsén három játszmában legyőzte honfitársát, Roberto Bautistát. A 37 éves játékos – aki 27 viadalon diadalmaskodott és legjobbjaként harmadik is volt a világranglistán – a 16 közé jutásért a harmadikként rangsorolt német Alexander Zverevvel találkozik.