Saját magának nehezítette meg a Győri ETO a BL-párharcot

A címvédő Győr 29-28-ra győzött a dán Odense otthonában vasárnap a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

Az első 15 percben mindössze három gólt kapott a remekül védekező ETO, ennek köszönhetően öt találattal elhúzott (3-8). Jan Pytlick, a hazaiak kétszeres olimpiai bajnok vezetőedzője időt kért, ettől lendületbe került csapata, és a hajrájában létszámfölényes támadásokkal igyekezett egyenlíteni, de a kapus lecserélése miatt rendre gólt kapott a gyors győriektől.

A második felvonás elején is a Győr játszott egyértelmű fölényben, de újabb négyes gólsorozatára a dánok Ingvild Bakkerud vezérletével egy 8-0-s rohammal válaszoltak, és átvették a vezetést.

A BL-címvédő ETO szétesett, és 13 percig nem talált be.

A hajrában a francia kapus, Amandine Leynaud fontos védésekkel segítette a magyar csapatot, amely végül kínkeservesen, de egy góllal nyert idegenben.

Öröm az ürömben, hogy a győriek immár 22 mérkőzés óta veretlenek a BL-ben, ezzel beállították a klubrekordot.