Körömrágós hajrában jutott tovább a Nantes a kézi-BL-ben

A kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének szombati visszavágóján a Nantes és a Löwen párharcra a lehető legizgalmasabban alakult. A németek hazai pályán kétgólos előnybe kerültek (34-32), és a visszavágó első félidejében már négy találattal is vezetett.

A tavaly döntőző Nantes döntetlenre mentette az első félidőt, hogy aztán a második játékrészben szinte végig vezessen, ugyanakkor lerázni nem tudta teljesen a Löwent. 29-27-nél vezették az utolsó támadást a hazaiak, Romain Lagarde pedig a kapuba bombázott. Mads Mensah Larsennek még volt egy lövése a túloldalon, de a kapus védett, a Nantes jutott a nyolc közé, ahol a Barcelona lesz az ellenfele.

A magyarok közül a Veszprém már kettős győzelemmel továbbjutott, a Szeged 22-20-as előnyből várja a Wisla Plock ellei, vasárnapi visszavágót.