Újabb számban csúszott le Hosszú Katinka a vébéről

Remek mezőny jött össze az úszó-ob 400 méteres gyorsúszás női döntőjében. Rajtkőhöz állt Hosszú Katinka mellett Kapás Boglárka és Késely Ajna is.

A verseny elején Késely állt élre, de nincs ebben semmi meglepő, mivel ez az ő legerősebb úszásneme. Kapás azonban ugyanazt megcsinálta, mint szerdán 200 pillangón, vagyis nagyot hajrázva megelőzte Hosszút. Rövid ideig első helyen is volt az UTE úszója, ám végül Késely lett a magyar bajnok, vagyis 800 méter után 400-on is aranyérmet szerzett.

Később aztán felszívta magát 200 vegyesre és két másodperccel megelőzte Jakabos Zsuzsannát, egészen erős 2:10.05-tel csapott célba az Iron Lady.

A késõbbi gyõztes Hosszú Katinka a 200 méteres vegyes úszás döntõjében az úszók országos bajnokságán a Debreceni Sportuszodában 2019. március 28-án.
MTI/Czeglédi Zsolt

Férfi 50 méter pillangóban is komoly mezőny jött össze, de mégsem Cseh László, Holoda Péter, vagy Kozma Dominik végzett elsőként, hanem az országos csúcsot úszó Szabó Szebasztián 22,99-es idővel.

200 vegyesre viszont alaposan felszívta magát Cseh, mert nem sokkal az 50 pillét követően jócskán elhúzott a mezőnytől, egyedül Bernek Péter tudta megközelíteni.

Korábban 400 gyorson is esélyes lett volna Bernek, de hiányában Milák Kristóf, a tavalyi bronzérmes Márton Richárd és a kétszeres nyílt vízi Európa-bajnok Rasovszky Kristóf számított esélyesnek. Az utolsó ötven méterig kiegyensúlyozott verseny alakult ki, a hajrában azonban Milákot Holló Balázs szorongatta meg, Rasovszky harmadikként ért be.