Európa Kupa: rommá verték az Alba Fehérvárt

Az Alba Fehérvár 33 ponttal kikapott az izraeli Unet Holon vendégeként szerdán a férfi kosárlabda Európa Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén.

Jesus Ramirez együttese 8-7 után, főként Lóránt Péternek köszönhetően már 9 ponttal is vezetett a nyitónegyedben, aztán a beleerősítő házigazdák 9-0-val kezdték a második játékrészt, és fordítottak. Az Alba bő öt perc alatt csak 2 pontot hozott össze, miközben 18-at kapott, a nagyszünetben 48-39 volt az állás.

Térfélcsere után kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán, majd az izraeliek fokozatosan növelték a különbséget, a 30. percben 68-52 állt a nagyórán. A hajrában teljesen szétesett a magyar csapat, így szinte kilátástalan helyzetből várja a visszavágót, amelyre jövő kedden kerül sor az Alba Regia Sportcsarnokban.