Majdnem megégette magát a Fradi a kupában

Vácra látogatott a Ferencváros női kézilabda csapata a Magyar Kupa negyeddöntőjében és eléggé megszenvedett: a meccs elején volt, hogy háromgólos hátrányban is volt a Fradi, amely a 18. percben vezetett először (8-9). Bár a második félidőt kétgólos előnyből kezdték a vendégek, nem tudták leszakítani ellenfelüket, sőt, a Vác az 52. percben ki is egyenlített (25-25). Kovacsics Anikó klasszisának, na meg fontos találatainak köszönhetően végül a Ferencváros lesz ott a debreceni négyes döntőben, 27-31 lett a végeredmény.

Az FTC-ben öt góllal mutatkozott be Pásztor Noémi, az egy héttel ezelőtt Budaörsről igazolt junior világbajnok beálló.

A címvédő Győr magabiztosan hozta a Mosonmagyaróvár elleni mérkőzését, az ETO már a félidőben 17-7-re vezetett, végül 35-25-re nyert. Crina Pintea, akit január legjobb európai játékosának választottak, hét gólt szerzett, amivel ő volt a legeredményesebb.

Korábban a Dunaújváros és az Érd jutott be a négy közé, a négyes döntőt majd március 16-17-én rendezik a debreceni Főnix Csarnokban.