Sascha Zverevhez képest a cirkuszi zsonglőr tanonc

Alexander Zverev, a világranglistán negyedik német teniszező az Australian Open második fordulójában a francia Chardy gyilkos, ötjátszmás küzdelemben győzött (7:6 (7-5), 6:4, 5:7, 6:7 (6-8), 6:1).

A Sascha becenévre hallgató 21 éves játékos, akiről azt írtuk, képességei alapján nagy valószínűséggel ő lehet az, aki a végleg letaszítja trónjáról a teniszvilágot évtizede uraló Federer-Nadal-Djokovics hármast, még ilyen kiélezett meccsen is képes olyan laza trükkre, amitől tátva maradt a szánk.

Íme a cirkuszi zsonglőröket idéző laza mozdulata:

Ausztráliában magyar idő szerint csütörtökről péntekre virradóra már a harmadik fordulót is félig befejezték. Az esősre forduló idő miatt mindhárom pályát, amely egyedülálló módon erre lehetőséget biztosít befedték.

Federer elég simán nyert a fiatal amerikai Fritz ellen, míg Cicipasz négyjátszmás meccsen jutott tovább a grúz Baszilasvilivel szemben. Mindez azért érdekes, mert a svájci és a görög a negyedik fordulóban épp egymás ellen lép pályára. A meccs azért is lesz kifejezetten érdekes, mert Cicipasz január 3-án, a Hopman-kupában 7:6, 7:6-ra legyőzte Federert.

Australian Open, Melbourne (60 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya), eredmények: