Hibátlan maradt a magyar válogatott következő ellenfele

Svédországnak papíron simán kellett volna vernie Katart  a német-dán közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság csoportkörének szerdai játéknapján, ehhez képest az utolsó másodpercben is egy bravúr kellett a győzelemhez.

A katariak ugyanis meglepetésre az első pillanattól tartották a lépést ellenfelükkel, az első félidőben egy góllal még vezettek is. Fordulás után már hárommal elhúztak a közel-keletiek, de egy 4-0-s sorozattal az Európa-bajnoki ezüstérmes skandinávok fordítottak.

A hajrá így is nagyon izgalmasan alakult, az utolsó percben még egy lövést elbaltáztak a svédek így maradt 20 másodperce egyenlíteni a katariaknak. Ki is hoztak egy utolsó lövést a meccsből, ám Andreas Palicka nagyot védett és így óriási küzdelem árán, de behúzta meccsét Svédország és százszázalékos eredménysorával vezeti a D csoportot.

Az utolsó fordulóban éppen a svédekkel játszik majd a magyar csapat.

Eredmények – Kézilabda-világbajnokság, 4. csoportmeccs

B csoport (München):
Spanyolország-Macedónia 32-21 (13-12)
Horvátország-Bahrein 32-20 (19-9)
Izland-Japán 25-21 (13-12)

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Horvátország 8 pont (129-96), 2. (és már továbbjutott) Spanyolország 8 (123-91), 3. Izland 4 (113-102), 4. Macedónia 4 (109-115), 5. Japán 0 (99-124), 6. Bahrein 0 (84-129)

D csoport (Koppenhága):
Svédország-Katar 23-22 (10-11)
Magyarország-Egyiptom 30-30 (14-14)
Argentína-Angola 33-26 (17-12)

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Svédország 8 pont, 2. (és már továbbjutott) Magyarország 6, 3. Egyiptom 3 (99-105), 4. Argentína 3 (94-104), 5. Katar 2 (99-102), 6. Angola 2 (93-127)

Nyitókép: Jonathan NACKSTRAND / AFP