Szalayék beállították a legjobb eredményüket a Dakaron

A Szalay Balázs, Bunkoczi László páros a huszadik helyen fejezte be a Peruban rendezett Dakar-ralit, amelyet az autósoknál összetettben – pályafutása során harmadszor – a katari Nasszer al-Attijah nyert meg.

A magyar duó – amely ezzel megismételte pályafutása legjobb eredményét – a csütörtöki zárószakaszt a 22. helyen fejezte be.

“Nagyon nagy drukkal álltam neki ennek a szakasznak, de a szervezők lendületes, élvezhető, jó pályát raktak össze, igaz, egyszer még így is ásnunk kellett – idézte az Opel Dakar Team beszámolója Szalayt. – Megküzdöttünk ezért a célba érkezésért, és ezért a huszadik helyezésért, aminek nagyon örülök.

Noha voltunk már huszadikok, évről évre nehezebb a verseny, sűrűbb a mezőny, egyre több gyári autót adnak bérbe és egyre több a jó és rutinos versenyző.”

Navigátora, Bunkoczi elmondta, rendkívül melós volt a zárószakasz is.

“Az utolsó kilométereken már visszaszámoltam, s szurkoltam, most már ne legyen semmi bajunk. A huszadik hely tisztességes eredmény, beállítottuk a legjobbunkat, bár 2012-ben talán valamivel könnyebb volt megszerezni ezt a helyet, mint most.”

Nasszer al-Attijah sikerével a Toyota gyár első Dakar-győzelmét ünnepelheti.

A motorosoknál az utolsó szakaszon is első ausztrál Toby Price győzött, közel tíz perccel megelőzve a címvédő, osztrák Matthias Walknert. Price második alkalommal nyerte meg a Dakart.

Eredmények, 10. (utolsó) szakasz, Pisco-Lima (112 km):

autósok (54 célba érkező alapján):
1. Carlos Sainz, Lucas Cruz (spanyol, Mini) 1:20:01 óra
2. Sebastien Loeb, Daniel Elena (francia, monacói, Peugeot) 42 másodperc hátrány
3. Cyril Despres, Jean-Paul Cottret (francia, Mini) 2:31 perc hátrány
…22. Szalay Balázs, Bunkoczi László (Opel Grandland X) 25:26 perc hátrány