Hosszú Katinka volt a vb legjobb női úszója

Kalmár Ákos 1500 méter gyorson elért hetedik helyével ért véget a magyar csapat számára a hangcsoui rövid pályás úszó-világbajnokság. A magyar válogatott összesen öt érmet szerzett, négy aranyat és egy ezüstöt.

Ezeket egytől egyig Hosszú Katinka szállította, aki egymaga olyan teljesítményt nyújtott, hogy ott van a világbajnokság éremtáblázatának élmezőnyében, csak az amerikai (16) és az orosz válogatott (6) nyert szerzett nála több aranyérmet. Megnyerte a három vegyesszámot (100, 200, 400), valamint a 200 pillangót, 100 méter háton pedig második volt.

Ezért a teljesítményért a világbajnokság végén megkapja a legjobb női úszónak járó különdíjat.

És keresett 54 ezer dollárt is, ennyi pénzjutalmat kap a FINA-tól. A győzelmekért egyenként tízezer dollárt kap, míg a második helyért nyolcezret, ezen kívül a 200 méter háton szerzett negyedik helye további hatezret ér.

Bernek Péter ugyancsak hatezer dollárt kap a 400 méter vegyesen elért negyedik helyért, míg a mögötte ötödik Gyurta Gergely ötezret kap. Kalmár Ákos háromezer dollárral gazdagodik a hetedik helyével.