Hosszú Katinka elképesztő hajrával lett világbajnok

Hosszú Katinka az amerikai Kelsi Dahlia mögött a második legjobb idővel jutott be a rövid pályás világbajnokság 200 méteres pillangóúszásának döntőjébe. Ebben a számban korábban egy világbajnoki aranyat és egy ezüstöt nyert 25 méteres medencében.

A 29 éves Hosszú az ötös pályán úszott, a második legjobb rajtot produkálta, és ugyan ő ért először a falhoz, 25-nél már Zsang vezetett, világcsúcs részidőn belül volt ekkor a kínai. Feltávnál Hosszú vezetett minimálisan, az utolsó 50-re viszont már kilenc század hátránnyal fordult amerikai riválisa mögött. Óriási hajrát indított, és bár sokáig úgy tűnt, nem tudja megelőzni Dahliat, de

a benyúlása jobban sikerült, így megnyerte a számot, 2:01.60 a győztes idő – 13 századdal volt jobb az amerikainál. Ez az idei legjobb időeredmény ezen a távon.

Dahlia lett a második, a japán Haszegava Szuzuka pedig a harmadik.

Na, ezt nem hittem volna, hogy így sikerül! Fogalmam sincs, az utolsó hány tempónál nem vettem levegőt, ilyenkor már csak az jár az agyamban, hogy fal-fal-fal-fal! De még a falnál sem gondoltam, hogy én nyertem. Őrület! Még jó, hogy Árpi azt mondta, ne hagyjam a végére

idézi a magyar szövetség Facebook-oldala Hosszút.

Hosszú, aki korábban megnyerte a 400 méter vegyest, szerdán még egy döntőben, 100 háton is érdekelt lesz.

Fotó: XINHUA/Europress