Kikapott az olimpiai bajnok a kiesőtől a kézi-Eb-n

Az olimpiai bajnok orosz női kézilabda-válogatott meglepetésre két góllal kikapott Szlovénia csapatától a franciaországi Európa-bajnokság csoportkörének harmadik, utolsó fordulójában kedden.

Azt már a Nancyban rendezett találkozó előtt tudni lehetett, hogy a korábbi eredmények miatt a szlovénok biztosan kiesnek, az oroszok pedig – maximális – négy pontot visznek magukkal a középdöntőbe. A meccs legjobbja a szlovén Ana Gros volt, aki 19 lövésből 12 gólt szerzett.

Nantes-ban a lengyelek a harmadik meccsüket is elveszítették – ezúttal a svédektől kaptak ki -, így búcsúztak a tornától. A Siófok lengyel beállója, Joanna Drabik két gólt dobott, a mezőny legeredményesebb játékosa csapattársa, Kinga Grzyb lett, aki 11 lövésből kilencszer volt eredményes.

A  keddi játéknap a szerb és a házigazda francia válogatott sikerével zárult. A franciák meccsét a Horváth Péter, Marton Balázs páros vezette, és a Montenegró elleni találkozón már a félidőben látszott, hogy az lesz csak kérdés, mennyivel nyer a házigazda.

A franciák két pontot visznek magukkal a középdöntőbe – mivel a torna nyitómeccsén kikaptak az olimpiai bajnok Oroszországtól -, a montenegróiak viszont egyet sem. A világbajnok franciák siófoki játékosa, Estelle Nze Minko mind a hét kapura lövését gólra váltotta.

Nantes-ban, az A csoportban Szerbia végig vezetve nyert Dánia ellen. A dánok győri légiósa, Anne Mette Hansen három gólt dobott. Az Érd szerb jobbszélsője, Katarina Krpez-Slezak 11 kísérletből nyolcszor volt eredményes, klubtársa, Jelena Lavko négyszer talált be. Ebből a négyesből mindkét együttes, valamint Svédország is két pontot visz magával a következő fázisba.

Eredmények, csoportkör, 3. forduló:

A csoport (Nantes):
Svédország – Lengyelország 23-22 (10-5)
Szerbia – Dánia 30-25 (17-13)

A végeredmény: 1. Szerbia 4 pont, 2. Svédország 4, 3. Dánia 4, 4. Lengyelország 0

B csoport (Nancy):
Szlovénia – Oroszország 29-27 (13-13)
Franciaország-Montenegró 25-20 (16-8)

A végeredmény: 1. Oroszország 4 pont, 2. Franciaország 4, 3. Montenegró 2, 4. Szlovénia 2
Pontazonosság esetén az egymás elleni eredmények rangsoroltak.

A középdöntő I. csoportjának állása:
1. Oroszország 4 pont, 2. Franciaország, Dánia, Szerbia, Svédország 2-2, 6. Montenegró 0