Újra pazarul játszott a Veszprém a BL-ben

A Telekom Veszprém négy góllal győzött a német Rhein-Neckar Löwen vendégeként a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének kilencedik fordulójában szerda este Mannheimben.

Remekül kezdett a magyar csapat és szerencséjére visszaesését sem tudta kihasználni a házigazda, sőt három gólra el is tudott lépni a Veszprém. A vendégek jól bírták a játékrész végét is, de azért összeszedte magát a Löwen menet közben és egy gólra felzárkózott szünetre. (13-14).

A második félidő elején vezetést szerzett a Löwen, nagyrészt kapusa, a svéd Andreas Palicka védéseinek köszönhetően. Ezt követően némileg fáradni látszottak a házigazdák, ezt kihasználta a Veszprém és egy 6-1-es sorozattal négy góllal ellépett. Tíz perccel a vége előtt támadásban levitte kapusát a Löwen, így létszámfölényben támadhatott, ez működött is, de a hajrában Mikler Roland kiváló teljesítménye miatt nem volt esélye az egyenlítésre.

Sikerével a Veszprém versenyben maradt az A csoport harmadik helyéért.