A dudaszó vette el a szegediektől a győzelmet

A MOL-Pick Szeged házigazdaként vasárnap 33-33-as döntetlent játszott a dán Skjern HB csapatával a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének nyolcadik fordulójában.

Remekül kezdtek a hazaiak, ám hamar pontatlanná vált a magyarok támadása, így alkalom nyílt a skandinávoknak a fordításra. Egy gyors időkérés megoldotta a problémát, de csak ideiglenesen, a visszaesett védekezéssel és kapusteljesítménnyel kétgólos hátrányba került a Szeged félórányi játék után (11-13).

Szünet után a vendégek rendszerint levitték a kapusukat támadásban, ezzel létszámfölényes helyzetet teremtettek, ami láthatóan nem ízlett a magyar bajnoknak. Ezzel a húzással a Skjern 21-16-ra ellépett, így a hazai csapatnak nagyot kellett harcolnia a felzárkózáshoz. Bodó Richárd és Bánhidi Bence pedig felvette a harcot, védekezésben pedig Mirko Alilovic becserélése bizonyult jó húzásnak, így óriási harcban visszajött a meccsbe a Szeged. Az 55. percben újra egyenlő volt az állás (29-29), sőt az utolsó percekre már a magyarok vezettek.

A Skjern 12 másodperccel a meccs vége előtt egyenlített, Juan Carlos Pastor mester azonnal időt kért, majd Jorge Maqueda a dudaszó pillanatában betalált, de a gólt nem adták meg, így a szegediek először játszottak döntetlent a mostani idényben.