Tönkreverte a német bajnokot a Győr a BL-ben

A női kézilabda Bajnokok Ligájában címvédő Győr eddig nem kegyelmezett az ellenfeleknek a C csoportban, a szlovén Krimet kiütötték, de a horvát Koprivnicának sem kegyelmezett a magyar csapat. A harmadik fordulóban a német bajnok Thüringerhez látogattak a győriek.

Az első percekben még szoros volt a mérkőzés, 4-4 után azonban fokozatosan kezdett ellépni az ETO, Puhalák gólja után már 11-7-re vezettek a vendégek a 19. percben. Bár próbált visszakapaszkodni a Triscsukot is játszató Thüringer, 11-15 volt az állás a szünetben.

A második félidő elején földbe döngölte ellenfelét a Győr, minden bejött Bódiéknak, potyogtak a gólok, és bár a német közönség rendkívül szimpatikusan tovább buzdította a hazai csapatot, teljesen esélytelen volt már a Thüringer. Az ETO 16 góllal, 38-22-re nyert, valóságos erődemonstrációt tartott a címvédő.

Eredmény – női kézilabda Bajnokok Ligája, C csoport, 3. forduló

Thüringer (német) – Győri Audi ETO KC 22-38 (11-15)

a Győr gólszerzői: Bódi, Oftedal 6-6, Brattset, Groot 5-5, Hansen, Kristiansen 4-4, Amorim 3, Fodor 2, Puhalák, Affentáler, Knedlikova 1-1

Fotó: MTI/Krizsán Csaba