A listavezetőt is elkapta a Fehérvár az EBEL-ben

A Fehérvár AV19 hosszabbításban gyűrte le idegenben a Dornbirn csapatát az osztrák jégkorongliga legutóbbi játéknapján.

A magyar együttes az eddigi öt meccséből négyet megnyert az idényben. A Fehérvár a győzelemmel feljött a negyedik helyre, a Dorbirn maradt az élen.

Eredmény, osztrák liga:

Dornbirn Bulldogs (osztrák) – Fehérvár AV19 2-3 (1-0, 0-2, 1-0, 0-1) – hosszabbítás után
a Fehérvár gólszerzői: Harty (31., 65.), Szabó D. (35.)

A MAC Újbuda szétlövéssel maradt alul a vendég HK Nitra együttesével szemben a szlovák jégkorongliga alapszakaszában. A magyar csapat eddig egyszer nyert a sorozatban, tíz napja a címvédő Banská Bystricát múlta felül.

Eredmény, szlovák liga:

MAC Újbuda – HK Nitra (szlovák) 1-2 (0-0, 0-0, 1-1, 0-0, 0-1) – szétlövéssel
a MAC gólszerzője: Burt (58.)

A DEAC egy góllal jobbnak bizonyult a vendég Újpestnél a jégkorong Erste Ligában.

Eredmény, Erste Liga:

Debreceni EAC – Újpesti TE 4-3 (0-1, 2-0, 2-2)
Corona Brasov (román) – EV Vienna Capitals II (osztrák) 4-1 (0-0, 3-1, 1-0)
Fehérvári Titánok – SC Csíkszereda (román) 2-6 (0-2, 1-3, 1-1)
Schiller-Vasas HC – FTC-Telekom 1-3 (0-0, 0-1, 1-2)

11.  Hokiklub Budapest 7  –   –   2  5  10-30   2

A nyitóképen a székesfehérvári Szabó Krisztián (lent) és a budapesti Szabad Kevin a MAC Budapest – Fehérvár AV19 jégkorong magyar szuperkupa-mérkőzésen a Tüskecsarnokban 2018. szeptember 9-én. Fotó: Czagány Balázs / MTI