Veszprém, 2016. október 1.
A veszprémi Momir Ilic a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A csoportjának második fordulójában játszott Telekom Veszprém - Kadetten Schaffhausen mérkõzésen a Veszprém Arénában 2016. október 1-jén. A Veszprém 32-28-ra gyõzött.
MTI Fotó: Bodnár Boglárka

Már megint kikapott Barcelonában a Telekom Veszprém

2018. 09. 22. 19:44

A Telekom Veszprém három góllal kikapott a Barcelona otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában.  A két csapatnak ez volt a huszadik találkozója az európai kupaporondon, a mérleg a Veszprém szempontjából öt győzelem, egy döntetlen, és immár 14 vereség.

Barcelonában egy KEK- és nyolc BL-meccset játszott a magyar csapat, de mindegyiket elveszítette.

Az első gólt Nagy László szerezte, aki 12 évig játszott Barcelonában, és a Bajnokok Ligája-győztes együttes csapatkapitánya volt. Találatára az izlandi Aron Palmarsson válaszolt, aki tavaly nyáron, az előző évad első edzése előtt furcsa, azóta is tisztázatlan körülmények között távozott Veszprémből.

A Barcelona rekordösszegért igazol Veszprémből
A Telekom Veszprém irányítója kikerült a keretből és előszerződést kötött a katalánokkal, ám új klubja nem akar nyárig várni rá.

A dán játékvezetők a kelleténél és a megszokottnál szigorúbban ítélték meg a szabálytalanságokat, és előszeretettel adtak büntetőt és kiállítást mindkét oldalon. A katalánok 4-1-re, majd 6-4-re is vezettek, a magyar csapat azonban Dragan Gajic vezérletével fordított. Az első félidő hajrájában gyorsabb és pontosabb volt a Barcelona, a Veszprém többet hibázott, sok labdát eladott, így a szünetben ismét hátrányban volt (17-14).

Fordulás után a 39. percben, 22-17-es hazai vezetésnél Ljubomir Vranjes időt kért, de csapatának védekezése nem volt hatékony, amire a Barcelona remekül ráérzett és őrizte előnyét. A folytatásban mindkét oldalon jól védtek a kapusok, így a különbség nem változott számottevően, a házigazdák magabiztosan és megérdemelten győztek.