Sport lineup

Aaron Rodgers sérülten vezényelte le karrierje legnagyobb fordítását

A Packers irányítója mellett Clayton Fejedelem és Patrick Mahomes nevétől hangos Amerika.

Hétfőn hajnalban szenzációs győzelmet aratott a Green Bay Packers. A hazaiak elég rosszul kezdtek a Chicago Bears ellen, a második negyedben ráadásul úgy tűnt, hogy elvesztik irányítójukat, a nemrég őrült összegért hosszabbító Aaron Rodgerst, aki térdsérülést szenvedett.

A Chicago közben szép lassan elhúzott 20-0-ra, DeShone Kizer pedig semennyire sem tudta pótolni Rodgerst, hét passzkísérletéből négy volt csak jó, 55 yardot hozott össze és egyszer eladta a labdát. Csakhogy a második félidőben visszatért Rodgers.

Éreztem, hogy nem az igazi. Ha ránehezedtem, nagyon fájt. Beszéltünk az orvossal. Azt mondtam, visszamegyek a pályára

– mondta az nfl.com-nak Rodgers, akit hétfőn tüzetesebben is megvizsgálnak.

Az első TD-passza:

Rodgers csodaszerű visszatérése után 23 passzából 17 jó volt, 273 yardot tett meg belőle a Packers. Egy mezőnygóllal kezdték meg a zárkózást, majd a sztárirányító három TD-passzt osztott ki, a harmadikkal meg is nyerte a mérkőzést a Green Bay, 24-23 lett a vége.

Megvolt a szezon első döntetlenje is: bár a Steelers 14 ponttal is vezetett a negyedik negyedben, az előző szezont 0-16-os mérleggel lehozó Cleveland hosszabbításra mentett. A ráadásban Ben Roethlisbergernek volt egy eladott labdája (összesen három interceptionje volt), ami után ott volt a Browns előtt a lehetőség a győzelemre, Zane Gonzalez 43 yardos mezőnygólkísérletét azonban blokkolták. 21-21-re végződött így a találkozó.

A jó nevű Clayton Fejedelem volt a Cincinnati nyerőembere, aki az Indianapolis elleni találkozó legvégén egy jó blokk után labdát szerzett, majd 83 yardot sprintelve megnyerte csapatának a mérkőzést.

Bengals S Fejedelem Takes the Fumble 83 Yards to the House; He Finishes with a Nice Dive from r/sports

Nagyon úgy fest, hogy Kansas Cityben jó döntés volt Patrick Mahomes mellett letenni a garast: a 22 éves irányító összesen 256 yardot passzolt a Chargers ellen 38-28-ra megnyert összecsapáson, négy átadásából is touchdown lett.