Itt a szenzáció: Federer kiesett a US Open nyolcaddöntőjében

Az ausztrál John Milllman négy játszmában legyőzte Roger Federert a US Open nyolcaddöntőjében, amivel a torna eddigi legnagyobb meglepetését okozta.

Federer az elmúlt 13 alkalomból tizenkétszer eljutott a legjobb nyolcig az év utolsó Grand Slam-tornáján, az egyetlen kivétel 2013 volt, amikor Tommy Robredo verte meg.

A svájci zseni most 6:3-ra nyerte az első játszmát, és a másodikban, valamint a harmadikban is szettlabdája volt, de egyiket sem tudta értékesíteni, míg a GS-tornákon első negyedik forduló Millman megragadta a kínálkozó lehetőségeket.

A 29 éves ausztrál 28 ki nem kényszerített hibával zárt, míg Federer 76-tal, ami borzasztóan magas szám.

A negyedik szettben úgy tűnt, magára talált Federer, hiszen 5:2-re is vezetett, de nem tudta lezárni a játszmát, a rövidítést és ezzel együtt a meccset pedig Millman nyerte.

A negyedik szett rövidítésében Federer két kettős hibát is ütött, ebben a műfajban összesen tízzel zárt, ez is mutatja, hogy valami nem volt most rendben nála. Korábban 40-0 volt a mérlege a tornán az első ötvenen kívüli játékosok ellen, így a világranglista 55. helyén álló Millman lett az első, aki esélytelenként nyerni tudott ellene.

“Alig kaptam levegőt a párás hőségben, semmi légmozgás nem volt, és nagyon küzdenem kellett a körülményekkel. Még sosem fordult elő velem ilyen. Egyfolytában és egyre jobban izzadtam, és éreztem, hogy elfogy az energiám. John jobban bírta a megpróbáltatásokat”

– panaszkodott Federer a 3 óra 34 perces meccs után.

Millman ellenfele Novak Djokovic lesz a nyolc között, a szerb sima három szettben győzött a portugál Joao Sousa ellen. A nőknél búcsúzott a 22. kiemelt orosz Maria Sarapova, akit a 30. helyen rangsorolt – és 30. születésnapját ünneplő – spanyol Carla Suárez-Navarro győzött le két szettben.