Élő Sport
RIO DE JANEIRO, BRAZIL - AUGUST 18:  Danuta Kozak of Hungary celebrates after winning gold in the Women's Kayak Single 500m Final at the Lagoa Stadium on Day 13 of the 2016 Rio Olympic Games on August 18, 2016 in Rio de Janeiro, Brazil.  (Photo by Phil Walter/Getty Images)

Kozák duplázott, Birkás és Balaska is aranyéremes a kajak-kenu vb-n

Frissítve: 2018. 08. 26. 07:142018. 08. 25. 12:54

A portugáliai kajak-kenu vb szombati versenynapjának délutáni döntőiben kilenc számban kilenc magyar versenyzőért/párosért/egységért izgulhatunk. 13 óra után néhány perccel vízre szállt az ötszörös olimpiai bajnok, tizenegyszeres világbajnok Kozák Danuta.

A klasszis nem is habozott, az első pillanatoktól az élen haladt, az utolsó 200 méteren még egyet kapcsolt, és valósággal leiskolázta a mezőnyt.

Őt Bodonyi András követte a férfi C-1 1000-es döntőjében, a fiatal versenyző a hatodik helyen végzett.

Majd jött Kopasz Bálint a K-1 1000 méteren. Sajnos az első 750 méteren eléggé hátul volt, ám az utolsó 250-en hihetetlen nagyot ment, és egészen a negyedik helyig tört előre. Ha még 100 métert tart a verseny, simán dobogós, sőt.

Balla Virág érkezett a női C-1 200 méteres futamban, és hiába próbált érmet szerzeni, végül néhány tizeddel lemaradt a dobogóról, a negyedik helyen végzett.

Hagymási RékaSzabó Ágnes kettős érkeztek, ők K-2 200-on szálltak vízre, ám a dobogó nekik sem jött össze, az ötödik helyen végeztek.

A férfiaknál Balaska Márk és Birkás Bálint címet véfett K-2 200-as versenyen. Olyat rajtoltak, amilyennel ilyen távon nem lehet kikapni.

A ráadás: Kozák Danuta Kárász Annával indult a női K-2 500 méteres döntőben, és a két klasszis nem is hibázott. Ha csak 23 ezreddel is, de világbajnoki címet nyert a magyar kettős!

A négyeseknél először a férfiak C-4 500-as fináléjában a Kiss Balázs, Kiss Tamás, Sarudi Pál, Takács Mihály négyes érkezett, de a csoda elmaradt, csak a nyolcadik helyen végzett az egység.

Zárásként pedig a férfi K-4 1000 döntőjében szoríthattunk a Tóth Dávid, Ilyés Róbert, Bogár Gábor, Ceiner Benjámin egységért, a négyes viszont már az elején beragadt, onnan pedig csak az ötödik helyre sikerült feljönni.

Élő hírfolyam
14:29

Sajnos nem sikerült jól zárni

A magyar egység eléggé beragadt a táv elején, és onnan már nem sikerült feljebb kúszni, az ötödik hely volt a maximimum, amit ki lehetett hozni.

14:26

Zárunk

Utolsóként a férfi K-4 1000 méteren Tóth Dávid, Ilyés Róbert, Bogár Gábor, Ceiner Benjámin négyes jön.

14:08

23 ezred

Kozák Danuta és Kárász Anna 23 ezreddel nyerte a világbajnokságot.

14:06

Világbajnok a Kozák-Kárász kettős

A magyar páros brutálisan jól ment, nagyon szoros versenyben nyert világbajnoki aranyérmet. Ez volt a magyar csapat ötödik aranya Portugáliában.

13:40

Balla Virág óriásit küzdött

A magyar versenyző egy nagyon szoros versenyt követően pár tizeddel, de lemaradt a dobogóról, és a negyedik helyen végzett.

13:25

Kopasz a végén jött, nem volt elég

A magyar versenyző a táv háromnegyedéig eléggé hátul ment, viszont az utolsó 250 méteren óriásit jött, és a negyedik helyen ért célba.

13:20

Kopasz a házban

Kopasz Bálint a hármas pályán indul, nagyon fókuszált, ez a fő száma.

13:15

Tapasztalatnak jó volt

A fiatal magyar versenyzőnek nem volt esélye, de a végén nagyon jól jött, és ez nagyon jó hír a jövőre nézve. A hatodik helyen végzett a férfiak C-1 1000-es versenyen.