Élő Sport

Kozák duplázott, Birkás és Balaska is aranyéremes a kajak-kenu vb-n

A portugáliai kajak-kenu vb szombati versenynapjának délutáni döntőiben kilenc számban kilenc magyar versenyzőért/párosért/egységért izgulhatunk. 13 óra után néhány perccel vízre szállt az ötszörös olimpiai bajnok, tizenegyszeres világbajnok Kozák Danuta.

A klasszis nem is habozott, az első pillanatoktól az élen haladt, az utolsó 200 méteren még egyet kapcsolt, és valósággal leiskolázta a mezőnyt.

Őt Bodonyi András követte a férfi C-1 1000-es döntőjében, a fiatal versenyző a hatodik helyen végzett.

Majd jött Kopasz Bálint a K-1 1000 méteren. Sajnos az első 750 méteren eléggé hátul volt, ám az utolsó 250-en hihetetlen nagyot ment, és egészen a negyedik helyig tört előre. Ha még 100 métert tart a verseny, simán dobogós, sőt.

Balla Virág érkezett a női C-1 200 méteres futamban, és hiába próbált érmet szerzeni, végül néhány tizeddel lemaradt a dobogóról, a negyedik helyen végzett.

Hagymási RékaSzabó Ágnes kettős érkeztek, ők K-2 200-on szálltak vízre, ám a dobogó nekik sem jött össze, az ötödik helyen végeztek.

A férfiaknál Balaska Márk és Birkás Bálint címet véfett K-2 200-as versenyen. Olyat rajtoltak, amilyennel ilyen távon nem lehet kikapni.

A ráadás: Kozák Danuta Kárász Annával indult a női K-2 500 méteres döntőben, és a két klasszis nem is hibázott. Ha csak 23 ezreddel is, de világbajnoki címet nyert a magyar kettős!

A négyeseknél először a férfiak C-4 500-as fináléjában a Kiss Balázs, Kiss Tamás, Sarudi Pál, Takács Mihály négyes érkezett, de a csoda elmaradt, csak a nyolcadik helyen végzett az egység.

Zárásként pedig a férfi K-4 1000 döntőjében szoríthattunk a Tóth Dávid, Ilyés Róbert, Bogár Gábor, Ceiner Benjámin egységért, a négyes viszont már az elején beragadt, onnan pedig csak az ötödik helyre sikerült feljönni.

Sajnos nem sikerült jól zárni

A magyar egység eléggé beragadt a táv elején, és onnan már nem sikerült feljebb kúszni, az ötödik hely volt a maximimum, amit ki lehetett hozni.

Zárunk

Utolsóként a férfi K-4 1000 méteren Tóth Dávid, Ilyés Róbert, Bogár Gábor, Ceiner Benjámin négyes jön.

23 ezred

Kozák Danuta és Kárász Anna 23 ezreddel nyerte a világbajnokságot.

Világbajnok a Kozák-Kárász kettős

A magyar páros brutálisan jól ment, nagyon szoros versenyben nyert világbajnoki aranyérmet. Ez volt a magyar csapat ötödik aranya Portugáliában.

Balla Virág óriásit küzdött

A magyar versenyző egy nagyon szoros versenyt követően pár tizeddel, de lemaradt a dobogóról, és a negyedik helyen végzett.

Kopasz a végén jött, nem volt elég

A magyar versenyző a táv háromnegyedéig eléggé hátul ment, viszont az utolsó 250 méteren óriásit jött, és a negyedik helyen ért célba.

Kopasz a házban

Kopasz Bálint a hármas pályán indul, nagyon fókuszált, ez a fő száma.

Tapasztalatnak jó volt

A fiatal magyar versenyzőnek nem volt esélye, de a végén nagyon jól jött, és ez nagyon jó hír a jövőre nézve. A hatodik helyen végzett a férfiak C-1 1000-es versenyen.