RIO DE JANEIRO, BRAZIL - AUGUST 18:  Danuta Kozak of Hungary celebrates after winning gold in the Women's Kayak Single 500m Final at the Lagoa Stadium on Day 13 of the 2016 Rio Olympic Games on August 18, 2016 in Rio de Janeiro, Brazil.  (Photo by Phil Walter/Getty Images)

Kozák Danutát meg sem lehet izzasztani a kajak kenu vb-n

2018. 08. 24. 20:13

A szám olimpiai bajnoka, Kozák Danuta döntőbe jutott kajak egyes 500 méteren a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu világbajnokságon.

Az UTE 31 éves versenyzője a csütörtöki előfutam-győzelem után az első középfutamban szállt vízre, és talán némileg taktikázva nem adott ki magából mindent azért, hogy megszerezze a győzelmet. Mellette az új-zélandiak klasszis versenyzője, Lisa Carrington lapátolt, aki szinte végig vezetve nyert, Kozák pedig tisztes távolból követve őt a második helyen ért be.

A pénteki finálék során bizonyosodott, amit Hüttner Csaba szövetségi kapitány a rajt előtt jósolt, nevezetesen, hogy az oldalszeles pályán azok járnak jobban, akik a kisebb sorszámú sávokat kapják, mert azok sokkal szélvédettebbek. Kozák pénteki teljesítménye nyomán a 3-as pályán versenyezhet majd a szombati fináléban.

A péntek késő délutáni programban még egy 500-as középfutamban voltak érdekeltek a magyarok, a Kiss Balázs, Kiss Tamás, Sarudi Pál és Takács Mihály alkotta kenunégyes – amelynek elég lett volna csupán egy riválisát megelőzni a négyhajós versenyben – egy első hellyel lépett tovább.

Az új olimpiai számban, női C-2 500 méteren, valamint férfi K-2 500 méteren most még csak az előfutamokat bonyolították le. A Balla Virág, Takács Kincső páros és a 2011-ben világbajnok Tóth Dávid, Kulifai Tamás duó is harmadik lett futamában, előbbi egység szombaton, utóbbi vasárnap folytatja a középfutamban.

A vb szombaton folytatódik, ezen a napon kilenc döntőt rendeznek majd.