A döntőben izzasztotta meg az első kiemeltet a 20 éves magyar teniszező

Valkusz Máté kikapott a döntőben az olaszországi Cordenonsban rendezett, 64 ezer euró (20,5 millió forint) összdíjazású férfi salakpályás challenger-tenisztornán. A világranglistán 367. magyar játékos – aki a selejtezőből került fel a főtáblára – négy mérkőzésen szettveszteség nélkül jutott el bravúrosan a fináléig, ahol az első helyen kiemelt Paolo Lorenzi volt az ellenfele.

Az ATP-rangsorban 103. hazai kedvenc alaposan megszenvedett a verseny meglepetésemberével, és csak három szettben, 2 óra 12 perces csatában kerekedett felül 6:3, 3:6, 6:4-re.

A 20 éves Valkusz – aki kerettag a Davis Kupa-válogatottban – a magyar szövetség tájékoztatása szerint a 283. helyre jön fel a jövő heti világranglistán.

Fotó: MTI/Illyés Tibor