Az egymás után játszott két meccs már sok volt Baboséknak

Babos Tímea és Kristina Mladenovic párosa a negyeddöntőben búcsúzott a Cincinnatiben zajló keménypályás tenisztorna női versenyében.

A második helyen kiemelt magyar, francia duó a nyolcaddöntőben kapcsolódott be a versenybe, ahol az Aojama Suko, Lidzia Marozava japán, fehérorosz kettőssel találkozott. A mérkőzés csütörtökön kezdődött, ám esőzés miatt félbeszakadt.

A pénteki folytatást és győzelmet követően szinte azonnal kezdődött a negyeddöntő a hetedikként rangsorolt Lucie Hradecka, Jekatyerina Makarova, cseh, orosz kettőssel szemben.

Babosék az első szettet nagy csatában megnyerték, a másodikat viszont elveszítették. A továbbjutásról döntő rövidítésben 5:5-ig szoros volt az állás, de utána Babos és Mladenovic már csak egy pontot tudott szerezni, így másfél óra után vereséget szenvedett.

Eredmény, nők, páros, negyeddöntő:

Lucie Hradecka, Jekatyerina Makarova (cseh, orosz, 7.) – Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.) 4:6, 7:5, 10-6 – döntő rövidítés