Úszó-Eb: Olasz Anna 11. lett tíz kilométeren

olasz anna (Array)
A holland Van Rouwendaal öt kilométer után a tízet is megnyerte, így duplázott Glasgowban.

Csütörtök reggel, amikor a Loch Lomond vizében eleinte a német Finnia Wunram, majd az olimpiai bajnok holland Sharon van Rouwendaal vezette a 31 fős mezőnyt. Olasz Anna 2500 méter után kilencedik volt kilenc másodperces hátránnyal, Novoszáth Melinda a 14., Sömenek Onon Katalin pedig a 24. helyen haladt.

Féltávnál is – az egy nappal korábban 5 kilométeren győztes – Van Rouwendaal vezette a kilencfős élbolyt, a magyarok közül Olasz 38.4 másodperccel követte őt a tizedik helyen, Novoszáth 20., Sömenek pedig 22. volt.

A holland olimpiai címvédő végül az olasz Giulia Gabrielleschi  és honfitársa, a holland Esmee Vermeulen előtt meg is ynerte az Európa-bajnokságot. Olasz a 11. lett, Sömenek Onon Katalin 18., Novoszáth Melinda pedig a 20..

A verseny után Olasz Anna elmondta, össze van zavarodva. Nem értem, miért nem jön ki a befektetett munka a versenyeken.

A felkészülésem nem volt zavartalan, kétszer is betegen álltam rajthoz, ez rossz döntés volt

– nyilatkozta a Szegedi Úszó Egylet sportolója, aki hozzátette, a 10 kilométeres táv elejétől kezdve fájt neki az úszás, leginkább a vállával voltak problémák.

A férfiak 10 kilométeres nyíltvízi úszása jelen pillanatban is zajlik.  Rasovszky Kristóf, Székelyi Dániel és Huszti Dávid képviseli a magyar színeket.