Sport sport

Bombameglepetés a wimbledoni tenisztornán

A tavaly döntőt játszó, idén a harmadik helyen kiemelt Marin Cilic 2-0-ra vezetett a játszmákatat tekintve a világranglista 82. helyén álló Guido Pella ellen a wimbedoni teniszbajnokság 2. fordulójában.

Semmi nem utalt tehát arra, hogy a horvát játékos bajba kerülhet,

talán még akkor sem kezdett el izgulni, amikor a harmadik szettet 6:4-re elvesztette.

A negyedikben Cilic 3:1-re is vezetett, de Pella mégis fordítani tudott, ami annak is köszönhető, hogy a horvát rengeteget hibázott tenyeressel.

2-2 után jöhetett a mindent eldöntőt játszma, amelyben Cilic három bréklabdát is kihasználatlanul hagyott, és aztán Pella 5:4-es vezetésénél hiába hárított három meccslabdát is, jött újabb rontott tenyeres, és aztán mehetett a hálóhoz gratulálni az argentinnak.

Pella hetedik kísérletre tudott legyőzni top 5-ös játékost, Cilic pedig 28 győzelme mellé a 10. vereséget szenvedte el idén.

A kétszeres győztes Rafael Nadal és a háromszoros bajnok Novak Djokovic nem hibázott, mindketten bejutottak a harmadik fordulóba. A spanyol sztár a kazah Mihail Kukuskint, míg a szerb játékos az argentin Horacio Zeballost verte egyaránt három szettben.

Anderson (dél-afrikai, 8.) – Seppi (olasz) 6:3, 6:7 (7-9), 6:3, 6:4
Kohlschreiber (német, 25.) – Muller (luxemburgi) 7:6 (8-6), 7:6 (7-4), 7:6 (7-3)
Tiafoe (amerikai) – Benneteau (francia) 4:6, 6:3, 6:4, 6:2
Fabbiano (olasz) – Wawrinka (svájci) 7:6 (9-7), 6:3, 7:6 (8-6)
Simon (francia) – Berrettini (olasz) 6:3, 7:6 (7-4), 6:2