Magyar éremesőt hozott a junior úszó-Eb

Három arany- és egy bronzérmet nyertek a magyarok a junior úszó Európa-bajnokság első versenynapján, szerdán Helsinkiben.

Késely Ajna különösen jó napot fogott ki, a magyar úszó két számban is aranyérmet nyert:

• 800 méter gyorson 8:30.43-ces idővel
  • 400 méter vegyesen 4:41.55-ces idővel

végzett első helyen.

Nyolcszázon az időnek nagyon-nagyon örülök, de ez a 400 vegyes és 800 gyors nagyon kemény így együtt. Boldog vagyok, hogy két aranyat sikerült szereznem rögtön az első napon. Az uszoda nagyon jó, a medence gyors, úgyhogy várom már a következő napokat és versenyeket.

– idézi a két érmet nyerő versenyzőt a magyar szövetség honlapja.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint Milák Kristóf 400 méter gyorson (3:50.00 perc) volt megállíthatatlan, míg 400 vegyesen Késely mellett egy másik magyar, Horváth Lili is dobogóra állhatott: harmadikként csapott célba (4:45.88 p).

Kiemelt fotó: musz.hu