Babosék behúzták a döntőt is Birminghamben

A Babos Tímea, Kristina Mladenovic megnyerte a birminghami füves pályás női tenisztorna párosversenyét, miután a vasárnapi fináléban szetthátrányból fordított.

Az angliai torna első kiemeltje az Elise Mertens, Demi Schuurs belga, holland duóval találkozott, és 33 percnyi játékot követően játszmahátrányba került. Babosék a második szettben kétszer vették el ellenfelük adogatójátékát, és 31 perc alatt egyenlítettek.

A 17 percig tartó döntő rövidítésben 5-5 után már végig a magyar, francia duónál volt az előny, akik harmadik mérkőzéslabdájukkal lezárták a finálét.

A magyar játékos pályafutása 19. tornagyőzelmét aratta párosban, Mladenovic társaként az ötödiket.

Babos a jövő héten az eastbourne-i füves pályás tenisztorna 917 ezer dollár (255 millió forint) összdíjazású női versenyén szerepel, amelynek főtábláján egyesben és párosban is hétfőn kezdi meg szereplését. Egyéniben a lengyel Agnieszka Radwanska lesz az ellenfele, míg párosban – oldalán ezúttal a magyar származású, de brit színekben teniszező Johanna Kontával – egy ukrán, orosz duóval találkozik.

Végeredmény – birminghami tenisztorna, döntő

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Elise Mertens, Demi Schuurs (belga, holland) 4:6, 6:3, 10-8 – döntő rövidítés