Spain's Rafael Nadal reacts during his men's singles final match against Austria's Dominic Thiem, on day fifteen of The Roland Garros 2018 French Open tennis tournament in Paris on June 10, 2018. / AFP PHOTO / Eric FEFERBERG

Kérdéses Rafa Nadal wimbledoni játéka

2018. 06. 11. 17:44

Rafael Nadal azután, hogy vasárnap tizenegyedik Roland Garrosát is megnyerte, meglepő bejelentést tett. A világelső egyelőre nem biztos abban, hogy pályára lép a július 2-án kezdődő wimbledoni nyílt teniszbajnokságon.

Rafa Nadal újra történelmet írt, tizenegyedszer nyerte a Roland Garrost
A spanyol teniszező ezzel megszerezte 17. Grand Slam-győzemét is.

A spanyol játékos történelmi párizsi sikere után úgy fogalmazott, a következő napokban egyeztetnie kell stábjával, többek között az edzéseit irányító Carlos Moyával a folytatásról.

Hosszú és mentálisan igen kimerítő volt a salakszezonom, főleg, mert szinte minden tornán a maximális számú mérkőzést játszottam le. Sokat kivett belőlem ez a két hónap

– mondta a 32 éves Nadal.

Az immár 17-szeres Grand Slam-győztes sztár párizsi sikere előtt győzött Monte-Carlóban, Barcelonában és Rómában is, míg Madridban negyeddöntős volt.

Szeretnék annyi helyen játszani, amennyin csak lehet, de mindenkinek meg kell értenie: időre van szükségem, hogy meglássam, hogy vagyok

A kétszeres wimbledoni bajnok teniszező emlékeztetett rá, hogy a salakról fűre váltás “igen drasztikus”, s bár korábban sokszor megtette ezt, akkor még “fiatalabb, gyorsabb volt”.

Nadal az idei Australian Openen sérülés miatt feladta a Marin Cilic elleni negyeddöntőt, ezt követően legközelebb csak áprilisban, a Davis Kupában lépett pályára.

Nagy riválisa, a húszszoros GS-bajnok Roger Federer a teljes salakszezont kihagyta, és az eheti, stuttgarti füves pályás versenyen tér vissza.

Kiemelt fotó: Eric Feferberg / AFP