PARIS, FRANCE - JUNE 09:  Simona Halep of Romania holds the trophy as she celebrates victory following the ladies singles final against Sloane Stephens of The United States during day fourteen of the 2018 French Open at Roland Garros on June 9, 2018 in Paris, France.  (Photo by Cameron Spencer/Getty Images)

Megnyerte élete első Grand Slamjét a világelső

2018. 06. 09. 17:52

A világelső román Simona Halep újabb mérföldkőhöz érkezett, miután megnyerte a francia teniszbajnokság női egyes versenyét. A szombati döntőben 3:6, 6:4, 6:1-re legyőzte Sloane Stephenst a döntőben, ezzel

pályafutása első Grand Slam-trófeáját szerezte meg. Hazájából Halep lett Ilie Nastase (US Open 1972, Roland Garros 1973) és Virginia Ruzici után a harmadik Grand Slam-győztes.

A 26 éves játékos előtt egyetlen román női GS-bajnok akadt egyesben: éppen menedzsere, Ruzici, aki 1978-ban szintén a Suzanne Lenglen Kupát szerezte meg.

A fináléban a 25 éves amerikai nyugodott meg hamarabb, és stabil alapütésekkel 41 perc alatt begyűjtötte az első szettet. A folytatásban a floridai játékos 2:0-ra vezetett, de ekkor Halep rákapcsolt, 4:2-re fordított, majd szűk másfél óra elteltével kiegyenlített. Az utolsó felvonásban Stephens egyre többet rontott, Halep pedig frissebben mozogva 4:0-ra elhúzott, és onnantól már nem engedte ki a kezéből a meccset.

A szombati meccs már biztos volt, hogy Halep mindenképpen megőrzi vezető pozícióját a WTA-rangsorban, Stephens pedig feljön a negyedik helyre.