Óriási lépést tett a férfi kéziválogatott a vb felé Szlovéniában

A visszatérő Nagy László vezérletével hatalmas győzelmet aratott a magyar férfi kézilabda-válogatott a világbajnoki pótselejtező első meccsén, Szlovéniában. Az eredendően nem túl esélyes magyar csapat kiválóan játszott az elejétől fogva, folyamatosan ott volt a hazai csapa nyakán, az első félidőt pedig lehozta egygólos hátrányban (13-14).

A második játékrészben sikerült szintet lépnie Ljubomir Vranjes válogatottjának, a félidő közepére már állandósult az előny, a végére pedig rendesen elhúztunk.

Elöl, hátul rendben volt a válogatott, a kapusok remekül zártak több kulcshelyzetben is hárított Mikler Roland és Székely Márton.

Az ötgólos előnnyel óvatosan kell bánni, de óriási lépést tettünk a 2019-es dániai-németországi vb felé. A pótselejtező visszavágóját június 13-án rendezik.