Óriásit buktak hárman is a Moto GP Spanyol Nagydíján

A címvédő Marc Márquez nyerte meg a gyorsaságimotoros-világbajnokság elitkategóriája, a MotoGP versenyét vasárnap az Spanyol Nagydíjon. A Honda spanyol versenyzője sikerével a pontverseny élére ugrott. A győztes helyett azonban legtöbben arról az óriási bukásról beszélnek, amelyben Dani Pedrosa, Andrea Dovizioso és Jorge Lorenzo is rettentő nagyot esett.

A kilencszeres világbajnok Valentino Rossi ugyan csak ötödik lett, ezzel együtt sporttörténelmi futamon van túl:

a jerezi 15. körben megtette pályafutása 40 075. versenykilométerét, azaz elsőként “kerülte meg a Földet”.

A 39 éves sztár 1996-ban Malajziában teljesítette első vb-futamát még 125 kcm-ben, azóta 23 idényben 369 nagydíjon állt rajthoz. Ezeken 64-szer indult az első helyről, és 115-ször diadalmaskodott. A “Földkerüléshez” 8730 kört tett meg a világ versenypályáin.

Második helyen a yamahás francia Johann Zarco végzett, míg a harmadik helyet az olasz Andrea Iannone (Suzuki) csípte meg.